Jdi na obsah Jdi na menu
 


PZ Kařez 10.10.2010

12. 10. 2010

     V létě se paničce jen tak náhodou dostala do rukou přihláška na podzimní zkoušky.  Přestože si myslela, že moje lovecká kariéra je už "u ledu", vyplnila ji, ve finále odeslala a tím mi zpečetila účast na PZ. Připravu jsme nepodcenily a již v létě jsme odstartovaly tvrdý trénink. Celou dobu jsem si říkala, že je to ještě daleko, ale najednou tu byl začátek října a velmi rychle se blížil den D.

     10.říjen 2010 byl tím slavným dnem a Já už se mohla spolehnout jen na své natrénované vědomosti a samozřejmě také na důvěru své paničky. Zkoušky se konaly v Kařezu, kam to máme z naší chaloupky nedaleko a dalším důvodem proč jsme si vybraly pro složení zkoušek toto místo bylo, že jsme do toho chtěly vnést trošku nostalgie a zakončit moji zkouškovou životní etapu v místě, kde to všechno před několika lety začalo.

     Zkoušek se zúčastnilo celkem 16 pejsků. Panička nám na začátku vylosovala č. 15, které se mělo pro ten den stát naším štastným číslem, a mohlo se začít.

     První disciplínou byla vlečka pernatá, po ní následovala vlečka srstnatá, dále slídění s dohledávkou, marking, vodění a na závěr kachna z hluboké vody. Každá z disciplín má svá úskalí, ale v mém případě měla panička největší obavy ze slídění. Já jsem si před touto disciplínou trošku schrupla , asi mě osvítilo a paničce mohl spadnout kámen ze srdce.

    S celkovým výsledkem jsme Já i panička velmi spokojeny. Veškeré disciplíny jsem odchodila za 4. Tzn. že PZ jsem složila v I. ceně s maximálním počtem bodů a dokonce mi byl udělen titul CACT, který nás obě skoro rozplakal radostí. Při vyhlášení jsme si přebraly ceny a pohár, který už má své čestné místo na poličce. Shrnula bych to asi celé do jedné věty a ta zní " Lépe jsem už svou loveckou kariéru zakončit nemohla"..... ikdyž víte co se říká NIKDY neříkej NIKDY .....

p1070448.jpg

 

     Na závěr bychom rády poděkovaly všem lidem, kteří přispěli k našemu úspěchu. Jmenovitě panu Melionovi, který nám věnoval svůj čas a absolvoval s námi několik nácviků. Samozřejmě také naším sparingpartnerkám, které s námi trénovaly dnem i nocí  a v neposlední řadě všem účastníkům zkoušek, bez kterých byl nebyla tak příjemná atmosféra jaká byla. Tímto všem také gratulujeme! A kdo ví třeba se zase někde potkáme .....

FOTO ZDE