Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zkoušky vloh Malešov 3.5.08

3. 5. 2008
    Tak dneska byl den D. Pečlivě jsme s paničkou trénovaly, ale stejně jsme dnes trému doma nenechaly:) Ráno už mě panička budila v pět hodin, koukala jsem na ní jak z jara, a málem jsme si obě roztrhly papule od zývání. Nicméně nedalo se nic dělat, protože na místě jsme  musely být už v osm ráno. V šest hodin přifrčela kámoška Irča se svojí rodinkou :) naložili nás do svého bouráku a vyrazili jsem všichni vstříc dobrodružství. Nevím proč, ale celou cestu tam jsme s Irenkou poslouchaly jak se nás paničky stále ptají cituji "tak co holčičky jakou máte dnes formu". Jsme si s Irčou říkaly co to je za otázky. Jako by jsme jí snad někdy neměly :)
    Na místo jsme dorazili včas a také jsme se tam sešli s ostatními účastníky zkoušek. Dohromady nás tam bylo 21 a z toho 11 z nich byli moji kolegové z našeho milovaného cvičáku. Byli jsme tam v přesile:) taková menší grupa
Obrazek    V devět hodin to vypuklo. Zkoušky byly zahájeny nástupem, kde jsme si vyslechli slova hlavního pana rozhodčího, rozlosovali jsme si pořadové čísla  a na závěr nástupu kde rozhodčí pronesl pokřik Lovu ZDAR, moje panička zabodovala a místo ZDAR odpověděla NAZDAR. Tak jsem se trošku zastyděla a říkala si "no to nám to tedy pěkně začíná :) "  Protože nás bylo hodně tak nás rozdělili do tří skupin. Panička nám vylosovala štastní číslo 7 a zařadili nás do druhé skupiny, ještě s Ejrin, Alim. Horší bylo že jsme na každé disciplíně musely začínat. To bylo něco pro mojí vytrémovanou paničku. No, ale bohužel vybírat jsme si nemohly, a taky nemohla remcat, protože si tu 7 sama vytáhla:)
    Rozděleni do tří skupin jsme odešli na svá stanoviště a mohlo se začít na ostro.

Začlo se první disciplínou zvanou  Marking -  panička už se orosila když viděla v jakém porostu se tato disciplína bude dělat. Asi to pole zapomněli posekat:) mě to teda jako nevadilo, ale je pravda že taková travička je moc chutná věc. Netrpělivě jsem čekala u paniččiné nohy  až se vystřelí a já dostanu povolení vyběhnout si pro bažanta. Jakmile panička dala svolení  vypálila jsem jak drak. Moc dobře jsem
Obrazek
věděla kam dopadl, našla jsem si ho, ale prostě nemohla jsem odolat vůni té travičky, prostě jsem si musela trošku zobnout. Když jsem se, ale očkem jukla na paničku jak jde do mdlob z toho že se tam tak decentně občerstvuji, tak jsem si řekla " no tak už jsem její nervy zkusila tak šup bažanta do huby a honem k paničce". Ta chudák měla srdce až v krku. Nakonec jsem dostala i tak pochvalu a mňaminu. Panička  se překonala, koupila  mi totiž točeňák takže jsem si dala pořádně do pupku. Během hodiny ve mně zmizelo skoro pul kila točeňáku. No co já vlastně nejsem vůbec žravá :)

Jako druhá disciplína nás čekala Stopa vůdce - jelikož jsem trošičku takový malý závisláček tak tato disciplína mi velký problém nedělala.  Panička mi zmizela z očí někam do lesa a ten pán rozhodčí co mě držel se mi moc nezamlouval. Jen co povolil provázek už jsem brala dráhu nos na zem a honem hledat moji Zuzanku. Teda holka jedna utekla mi pěkně daleko, musela jsem proběhnout celé pole až do lesíka. Jejda to byla vítačka:)

Poté následovala Chůze-  ono to může vypadat jako sranda, ale až zase taková to není:) Rozhodčí nám vytyčili určitou trasu na cestě, kde jsme museli jít jedním směrem s vodítkem a zpět bez vodítka.Podotýkám jít stylem ploužit se. Cesta na vodítku byla celkem nuda, věděla jsem že jsem prostě na šňůře a tak jsem se tak pomalinku šoulela u nohy. Na cestě zpět  jsem smyčku kolem krku už necítila, Obrazek

ale zase když jsem viděla paničky vražedný výraz říkající něco ve smyslu " opovaž se" tak jsem si veškeré blbosti rozmyslela. Ale musím říct že nástrah tam tedy bylo spousta, taková třeba louže a nebo něco neidentifikovatelného, ale voňavého v roští. Jejej zaťala jsem zuby, odolala a ploužila se dál u nohy s myšlenkou, že na konci na mě čeká pusinka od paničky a samozřejmě co, no přeci točeňák :)

Poslední disciplína byla- Kachna z hluboké vody - jelikož bylo vedro, tak jsem se na to, že se svlažím už opravdu těšila. Panička byla čím dál víc nervózní jelikož  se chýlil závěr a to by jí asi kleplo kdybych vypadla u poslední disciplíny. Já nevím proč ona je vždycky tak nervózní. Pohoda, klídeček:)  Opět jsem šla testnout teplotu vody jako první. Panička říkala, že když vystřelili tak jí z té dardy málem zalehlo v uších. To mně ne, já už se třásla až konečně něco spadne na hladinu. Dočkala jsem se,do vody
Obrazek
jsem si to dala s rozeběhem. Šup pro kachničku, zpátky, vylézt ten hroznej břeh:), předat paničce a uffffffffffffffff mám to za sebou:)

Uplně jsem cítila jak i panička si odfrkla a konečně s ní začla být zase pořádná sranda.

Po skončení disciplín jsme se odebrali zpět k chatě, kde jsme si dali výborný gulášek, taky jsem ochutnala:) a už se jen čekalo až páni rozhodčí spočítají skóre. Během čekání se panička s paničkou od irenky trošku posilnily, zapily to, že jsme zkoušky udělaly, sice ještě nevěděly s jakým počtem bodů, ale to, že to máme v kapse bylo jasný.  Po dvou hodinách přišla očekávaná chvíle. Panička byla trošku v šoku, a zároveň nadšená,protože jsme ve finále obsadily krásné
3. místo (z 21zúčastněných)
umístění v I.ceně s počtem 169 b

dostaly jsme za třetí místo i dárečky od Puriny Pro Plan, panička má velkou radost z batohu a knížky o psech. A já jsem v dárkové tašce  našla MLSKY:)

Jinak abych nezapomněla říct, tak i ostatní mojí psí kolegové ze cvičáku zkoušky uspěšně složili. Pěkně jsme jim to tam natřeli:) už se těším na tu párty na cvičáku:)

Ikdyž jsem už dávno měla v plánu chrupčit na pelíšku, protože toho mám  za dnešek plné kecky, nedalo mi to a musela jsem se s vámi podělit o svoje dojmy. Panička ta už  má půlnoc, ale ještě než šla spát kladla mi na srdce abych za ní nezapomněla poslat P.S. a tak tedy číním

P.S. Milá Dano a Ivčo (výcvik retriewerů Říčany), chceme Vám moc poděkovat za to že nám věnujete svůj čas a pomáháte nám k získávání úspěchů. Moc si toho vážíme a máme Vás rádi.
Tak úkol splněn a teď už fakt brou noc......