Jdi na obsah Jdi na menu
 


Třebovle 23.9.07 alias Hry bez hranic

25. 9. 2007
No tak tohle byla naprostá bomba. Myslím si, že jsem nemohla strávit nedělní den lépe. Počasí nám přálo, sluníčko svítilo co víc si přát. Dokonce panička se i opálila a pak doma pořád chodila a všem to ukazovala. Já si o tom myslela svoje:)
Takže milý Naši příznivci (když říkám Naši, myslím tím nás retrievery), začnu Vám vyprávět pěkně od začátku.
V neděli 23.září jsem se zúčastnila akce retrieverů, která byla pořádaná Výcvikem retrieverů Říčany a konala se na fotbalovém hřišti v Třebovli. Akce měla podtitul HRY BEZ HRANIC a tímpádem v duchu Olympiády probíhal celý den.

Obrazek


Ráno jsme opět brzy vstávaly, ale nálada se mi po chvilce zlepšila, protože k mému milému překvapení nás v 8h ráno vyzvedla Irenka s paničkou a vyrazilo se někam na výlet. Celou cestu v kufru jsme ještě s Irenkou dospávaly a přemýšlely kam nás to
Obrazek
vlastně vezou. Když jsme dojely na místo, jsem si připadala jak v ráji, jelikož z kufrů ostatních aut vyskákali další pesani a všude kam jsem se podívala bylo plno psích kamarádů, kteří se navzájem proháněli po zelené travičce. Ani chvilku jsem neváhala a šup se se všemi přivítat.
Den začal naprosto skvěle, počasí nám přálo jelikož jsme si ho objednali:)

Poté co dorazili všichni účastníci, mohlo začít zahájení olympijských her. Každý si vylosoval zemi za kterou bude pro tento den kopat. Panička a já jsme se pro jeden den staly němečtími občany. Prozradím Vám co panička řekla ještě než losovala.
ObrazekCituji " Hlavně nechci Německo, nesnáším němce". Bum a los byl německo. Chi chi, jsem se musela smát. Nicméně to panička nesla statečně a bojovala jako drak. Měli jsme silný team. Mezi mými teamovými kolegy byly takové kapacity jako např. Rusty, Ejmy, Enny a další. Jo a abych nezapomněla Rusty byl ještě k tomu všemu pořádný fešák :)

Prvním úkolem se kterým se panička musela poprat bylo představení se ostatním národům. Na zvučné tóny německé písně ukázala jak je pohybově nadaná. Až mě z toho oči přecházeli :) Po tomto zážitku se šla panička občerstvit a dát si něco na kuráž. Když zjistila jak je v bufítku levno, tak nezůstala jen u jednoho panáčka :) a v průběhu dne se chodila posilňovat :)


 1.disciplínou byla hra jménem KOSTIČKY
- přiblížím vám o co se jednalo :) Soutěžící země musela z papírových krabic, které byly popsané ze všech stran písmenky, ale vždy jen jedno bylo podtržené barvou určitého teamu. No a naši páníčci museli poskládat ze všech krabic pomocí písmenek určitou větu. Samozřejmě, že v každé větě se ukrývalo slovo Retriever a věta pojednávala o našem milém psím plemeni :)

Obrazek

2. disciplína měla název ZATOULANÁ ŠTĚŇÁTKA
- to byla taky velká sranda. Opět se využily krabice z předešlé disciplíny, ale tentokrát jsme soutěžila s paničkou, jelikož ona hledala zatoulaná štěnátka a já ty plyšové pejsky musela aportovat pěkně k mamince. Tolik plyšových hraček na hraní, a nakonec nám je vždy vzali. Dokonce jsem tam zaslechla jak nějaký páníček říká cituji
" Neser se s tím a pusť to" . Při aportování stále slyšíme DRŽÍ, DRŽÍ a když držíme tak zase tohle. V tom aby se čert vyznal :) Nakonec jsme, ale úspěšně vrátili všechna štěňátka k mamince.

Obrazek

3.disciplína měla název GRUPEN - SKI
- neděste se toho názvu :) šlo o šikovnost našich páníčků. Tohohle úkolu se zhostily moje panička ještě se dvěma dalšími paničkami. Jednalo se o to co nejrychleji zdolat trasu na dřevěných lyžích ve třech.

4.disciplína měla název DORUČENÝ BALÍK
- tam jsem hlavní úlohu hrála já a mí psí kolegové a také abych nezapomněla myslím si, že nám všem pesanům dobře známá plyšové krysa z IKEI:) účelem bylo tu krysu aportovat až do cíle postupně pěkně za sebou. No Rusty se tam na začátku zapomněl, ale jelikož to byl frajer tak mu to odpouštím:)

5.disciplína měla název MÍČKY
- panička musela s gumičkou na nohách projít po úzkém prkně a na konci nabrat do sítka míček a šup zpět, a šel další.

6.disciplína měla název OPIČÍ DRÁHA
- tam jsem se opět zapotila i já. Ale měla jsem radost, že to co jsem absolvovala já tak musela i panička. Jen ať konečně vidí, že ty překážky a tunely nejsou žádná sranda.

Obrazek


7.disciplína měla název STONOŽKA
- v této disciplíně hrály hlavní roli pneumatiky po kterých se musely páníčkové pěkně postupně posouvat až do cíle. Jsem fandila paničce z lavičky:)

8.
disciplína měla název ŠTAFETA
- tato hra byla poslední a proto jsme si dali záležet, musím podoktnout, že jsme jí vyhráli :) a nebylo to nic jednoduchého hlavně pro nás pesany jelikož jsme museli běžet co nejrychleji s páníčkem a jako motivaci pro nás měl páníček v ruce kus točeného salámu. Ta vůně se linula ach jo, aspoň kousíček kdyby nám dali:) ale to oni né. podmínkou bylo, že jsme salám museli donést zpět neporušený ikdyž jsme ho měli přímo u čumáku.

Obrazek


No a tohle byla poslední disciplína. Potom bylo to na co jsem čekala celý den. Panička si dala grilované kuřátko, taky jsem z něho kousek měla:) mňam bylo výborný. Nakonec bylo vyhlášení cen, dostaly jsme diplom za účast a tašku plnou dobrot a dokonce i plyšovou kachnu:) jsem paničku slyšela jak říkala. " Ježiš marja, to zase doma budu poslouchat pískání" , ale já si kachnu náležitě užívám. První naše společná fotečka :) Jsem skoro ani nevydržela pózovat, jak jsem se na tu kachnu Obrazek

třásla:) Vůbec se nám nechtělo domů a tak jsme se ještě chvilku válely na trávě na sluníčku. Jelikož, ale na nás po celém dni padla únava, tak jsme se vydaly domů. Cestu domů jsme s Irčou prochrupkaly a paničky byly taky hotové.

Tímto bych chtěla poděkovat za skvěle strávený den, který byl plný skvělých zážitků. Poděkování hlavně patří Daně a Ivaně, kteří celou akci odmoderovaly a hlavně vše zorganizovaly.  DĚKUJI  a PATŘÍ  VÁM VELKÝ POTLESK.  Těšíme se už teď na příští rok :)

A teď trošku komerce :) tohle je určeno páníčkům a paničkám. Kdo hledáte zábavu  pro svého pejska a chcete, aby se něco naučil, tak můžeme doporučit Výcvik retrievrů Říčany!!!!!!!!!!!!!!!!