Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sázava, aneb hurá do peřejí :)

12. 6. 2010

         S paničkou nezahálíme a opět Vám přínáším info, pěkně ještě za tepla, o našem dalším vikendovém dobrodružství.  Jelikož panička se považuje za zkušeného vodáka a já jsem vodní živel tak jsme i letos vyrazily v sobotu 12. června na Sázavu, abychom si sjely nejhezčí úsek sázavy a to jest z Týnce nad Sázavou do Pikovic. Vodní radovánky jsem, to dá rozum, neabsolvovala sama, ale přizvala jsem si své kamarády Molly, Glorii a Dastíka, kteří sebou vzali i své dvounohé páníčky.Molly a Glorie se svým doprovodem byli na vodě poprvé a proto já s paničkou a Dastík s Pavlem jsme byli zvoleni jako vedoucí zájezdu :).

         "Ranní ptáče dál doskáče" to jsem si  opakovala poté co už mi v pul 6 ráno zněl v uších zvuk budíku. Ranní vstávání už bohužel k vodáctví patří. Sraz byl v 6:45 na hlavním nádraží, odkud jsme v 7h vyrazili osobním vláčkem směr Týnec nad Sázavou. Na začátku trasy jsme v něm byli sami, ale postupně přistupovali další a další vodáci, kteří se už nemohli dočkat stejně jako my až otestují teplotu vody :) Do startovního místa jsme dorazili kolem 9hod, převzali vybavení, které na nás už netrpělivě čekalo,  nováčkům předali instrukce :) a už nám nebránilo nic, abychom se odpíchli od břehu a vypluli na naší jednodenní plavbu. Posádky byly tři. První byla ve složení já s paničkou (háček), Dastík s Pavlem (zadák). Druhou tvořili Molly s Ájou (háček), Glorie s Járou (zadák). Třetí loď obsadili Milda s Ivčou.
        ObrazekJelikož na tomto úseku jsou to samé peřeje a  jezy se moc přenášet nedali, psí osazenstvo je sjíždělo s páníčkama a musím za nás chlupáče říct, že jsme to zvládali bravůrně. I přes neskutečně velké šplouchance vody pod jezem, které jsem měla jako háček z první ruky, jsem se ani nepohla a krásně vyvažovala.
        Dokonce i naši nováčci všechny jezy sjeli bez toho aniž by se cvakli ;) Jsou to šikulky. Ale víte co se říká, vodák bez křestu není vodák :D
Jediní, kdo se cvakli byli Milda s Ivčou. Těm to ale přišlo vhod, jelikož je to oba náramně probralo z kocoviny :)  Voda si odnesla Mildovi brýle na památku.
         Ke konci plavby se nám situace trošku zkomplikovala, v podobě zranění našeho zadáka :(. Pavel si při vytahování lodi dost ošklivě pořezal nohu. Naštěstí druhá posádka byla vybavena lékarnou a tak jsme ránu provizorně ošetřili a spěchali do cíle, kde jsme mu byli nuceni zavolat záchranku, jelikož rána začla opět hodně krvácet a  nebyl ve stavu, aby absolvoval 2hod cestu vlakem zpět do Prahy. Poté co ho záchranka odvezla, zašli jsme si do hospůdky na kus žvance a sklenici dobrého moku,odkud jsme potom vyrazili na vlak domů. Dastík osiřel, ale já jsem si ho vzala pod svá ochranná křídla a zbytek víkendu strávil u mě doma, kde jsem ho zahrnovala hračkami a láskou, aby mu nebylo smutno po páničkovi.  Takže nakonec vše dobře  dopadlo . Děkujeme všem posádkám za účast, jsme rádi, že se Vám to líbilo a těšíme se na příště až s Vámi opět poplujeme ;)    FOTO   ZDE